Technologia

Powody, dla których warto nosić inteligentny zegarek

Inteligentne zegarki stają się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród młodych ludzi, ze względu na szereg innowacyjnych funkcji, które oferują, takich jak natychmiastowy dostęp do aplikacji zainstalowanych na telefonie komórkowym, słuchanie muzyki, odbieranie połączeń i śledzenie stanu zdrowia. Eksperci zalecają, aby przy wyborze modelu ustalić przeznaczenie urządzenia.

Dostępne są różne modele. W przypadku niektórych z nich można uzyskać dostęp jedynie do powiadomień na telefonie komórkowym, bez możliwości odpowiedzi. Z innymi będzie tak, jakbyś nosił swój telefon komórkowy na nadgarstku, ponieważ możesz praktycznie zrobić wszystko z poziomu zegarka. Przed wyborem modelu sprawdź, jakich funkcji potrzebujesz i czy smartwatch je obejmuje. Możesz się zastanawiać, dla kogo odpowiedni jest smartwatch, czy jest on potrzebny dziecku? W tym artykule znajduje się odpowiedź.

Aktywność fizyczna

Jednym z głównych powodów posiadania smartwatcha jest chęć poprawy aktywności fizycznej. Dzięki tym urządzeniom można prowadzić dokładniejszy rejestr wydatkowania kalorii, a także dystansu przebytego podczas ćwiczeń, czasu trwania, wysokości. Dodatkowo można obserwować postępy w treningu, przyspieszenie tętna, co pomaga poznać swój organizm i reakcję na określone bodźce.

Urządzenia te pomagają również śledzić stan zdrowia, ponieważ oprócz monitorowania tętna, niektóre modele oferują monitorowanie tlenu we krwi i ocenę jakości snu. Istnieją nawet specjalne aplikacje, które przypominają o konieczności zażycia lekarstw.

Muzyka przez całą dobę

Smartwatche oferują możliwość przechowywania muzyki bezpośrednio w ich pamięci, co czyni je znacznie bardziej przenośnymi i niezależnymi od telefonu komórkowego

Z poziomu nadgarstka możesz regulować głośność, przewijać utwór do przodu lub do tyłu. Możesz także monitorować swoją aktywność fizyczną, lokalizację (jeśli dany model smartwatcha posiada GPS). Dodatkowo, zegarek poinformuje Cię o niskim stanie baterii w słuchawkach i telefonie komórkowym.

Powiadomienia i połączenia

Jesteśmy coraz bardziej świadomi powiadomień, które przychodzą na nasze telefony komórkowe, od połączenia do wiadomości na portalach społecznościowych. W niektórych przypadkach nie są one tak ważne, więc nie ma potrzeby wyjmowania telefonu z kieszeni. Tak więc, aby uniknąć rozproszenia uwagi, możemy zobaczyć powiadomienia z ekranu zegarka i określić, czy jest to konieczne, aby wyjąć telefon w tym momencie.

Jeśli chodzi o połączenia telefoniczne, można je odbierać sprawnie i wygodnie, bez konieczności korzystania z zestawu słuchawkowego bluetooth. Dzieje się tak dzięki temu, że za pomocą tych urządzeń można odbierać połączenia od wybranych osób lub po prostu wysłać wiadomość informującą, że w danej chwili nie możemy odebrać.

Similar Posts