Telefony

Czy zamiast komputera można używać telefonu w pracy?

W dzisiejszych czasach to nowoczesne smartfony w zasadzie mają wszystkie identyczne funkcje co komputer. Smartfon teoretycznie nie różni się niczym od dużych komputerów, ale czy aby na pewno zastąpi komputer w pracy? Sprawdźmy jaka jest odpowiedź.

Telefon a komputer

Na ten moment można powiedzieć, że dostępność oprogramowania dla smartfonów jest już dość niezła. Bez żadnego problemu zainstalujemy pakiet Office (Word, Power Point i inne) – na portalu www.artandprestige.pl przeczytamy jak korzystać z pakietu office na telefonie w celach firmowych. Jednak pamiętajmy, że niektóre aplikacje mobilne na smartfon występują w uboższej wersji niż na komputer.

Czy smartfon może zastąpić komputer w pracy?

Robienie prezentacji czy tworzenie plików, edytować teksty, przeglądać strony www. smartfon sobie dobrze poradzi. Smartfon jest wygodniejszy w obsłudze, komfort pracy bez wątpienia wygrywa smartfon. Bez problemu przeniesiemy go w inne miejsce. Zazwyczaj z niego korzystamy na co dzień więc nosimy go w kieszeni wszędzie i każdą pracę możemy każdej chwili dokończyć np. w drodzę do domu. Duże ułatwienie ma smartfon z rysikiem, który umożliwia  podkreślenie tekstu, odręczne rysowanie czy podkreślanie.

Używanie smartfona jako narzędzie pracy

Smartfon zmieni swoją funkcjonalność wystarczy dokupić do niego klawiaturę i myszkę. Każdy nowoczesny smartfon ma funkcję rzutowania, co często nazywa się jako tzw. klonowanie. Dodajmy, że po prostu mały ekran smartfona możemy odtworzyć na dużym monitorze. Jednak wiele osób uważa, że lepiej postawić na wygodę i korzystać z akcesoriów przez Bluetooth.

Podsumowanie

Smartfon ma swoje zalety jest mały i z pewnością najmocniejszy telefon pozwalają na komfortową pracę w biurze i w domu. Telefon zamiast komputera to dobre rozwiązanie dla tych którzy cenią niewielkie rozmiary sprzętu. Telefony mają dużą wydajność i możemy na nich zrobić bardzo dużo tylko zmiana takiego sprzętu to jest samo  przyzwyczajenie na czym pracujemy.

Similar Posts