Nowinki Technologia

4 nowoczesne technologie na rynku funeralnym

Branża funeralna kojarzy się ze statecznością. I między innymi z tego powodu przedsiębiorcom pogrzebowym bardzo często ciężko wprowadzić nowe rozwiązania technologiczne. Również marketing sieciowy jest mocno utrudniony. Popularne w innych branżach zdjęcia zadowolonych klientów tutaj mogłyby wywołać jedynie zniesmaczenie.

Mimo wszystko na zachodzie pojawiają się próby wprowadzenia bardziej nowoczesnych produktów, które summa summarum przekładają się na zwiększenie zainteresowania usługami.
Kody QR na nagrobkach

Nagrobki zazwyczaj zawierają jedynie podstawowe informacje na temat zmarłych. Imię i nazwisko, daty, czasami krótkie epitafium.

Na zachodzie pojawiają się jednak kamienie z kodami QR. Za pomocą smartfona możemy rozwinąć informacje zawarte w tym charakterystycznym kwadracie. Na naszym urządzeniu pojawi się strona internetowa dedykowana zmarłemu.Takie rozwiązanie oferuje między innymi firma Digital Legacys ze Stanów Zjednoczonych.

Musimy pamiętać, że zastosowania kodów QR są o wiele szersze niż się powszechnie uważa. Można je wykorzystać również w technologiach VR. Powstanie nagrobków, których fragmenty będą ożywać na ekranie smartfona, jest więc jedynie kwestią czasu.
Nagrobki z ekranami

Już są jednak nagrobki, które ożywają w całkowicie inny sposób. Słoweńska firma Bioenergija proponuje groby z ekranami i to całkiem pokaźnymi, bo liczącymi sobie aż 48 cali.

Technologia kwalifikuje się jako dosyć zaawansowana. Ekran zasilany jest przez energię słoneczną, aby nie trzeba było go nieustannie ładować. Ponadto nieodłączny element to fotokomórka. Wykrywa ona, kiedy ktoś się zbliża do grobu i aktywuje prezentację.

Kiedy akurat nikt nie odwiedza zmarłego, ekran wyświetla standardowe dane – zazwyczaj imię i nazwisko. Po aktywacji może pojawić się właściwie cokolwiek – pokaz slajdów, film czy też ulubiony wiersz zmarłego.
Pogrzeb online

Krewni czy znajomi z dalekich stron często nie mają możliwości dojechania na pogrzeb. I na przeciw ich potrzebom wychodzi usługa web castingu.

Jest to w dużym skrócie transmisja online z pogrzebu. Profesjonalne firmy zapewniają nagrywanie dźwięku i obrazu, a także ich streaming w wysokiej jakości.

Osoby, które zatrzymała na przykład praca, będą mogły uczestniczyć w pogrzebie za pomocą najnowszej technologii.
Pożegnanie zza grobu

Często krewni zmarłego żałują, że nie mieli okazji się z nim pożegnać przed śmiercią. Częściowo ten problem rozwiązuje firma SafeBeyond. Za jej pośrednictwem osoby, które wiedzą, że zbliża się ich śmierć, mogą pozostawić wideo wiadomości dla części swojej rodziny.

Similar Posts